Miłosierdzie Boże w Starym Testamencie

Niedziela Miłosierdzia Bożego, Święto Miłosierdzia Bożego jest obchodzone w II niedzielę wielkanocną, ustanowione w 2000 roku przez św. Jana Pawła II

Pan Jezus powiedział do siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Dusza, która  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

Miłosierdzie nie jest nowym tematem w Kościele. Biblia wielokrotnie podkreśla, iż Bóg jest miłosierny. Wystarczy wspomnieć Ewangelię Łukasza w które znajdujemy Przypowieść o Synu Marnotrawnym, nazywaną też Przypowieścią o Miłosiernym Ojcu (Łk 15), które jest obrazem Bożego Miłosierdzia wobec każdego grzesznika. Trudniej jest owo miłosierdzie Boże dojrzeć w Starym Testamencie, dlatego zachęcam do obejrzenia poniższego filmiku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.