Adam i Ewa…

Opowiadanie dotyczące postaci Adam i Ewy oraz węża jest powszechnie znane. Czy czytając ten tekst w języku oryginalnym, czyli hebrajskim, możemy odkryć coś nowego? Przekonaj się oglądając ten filmik.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Bardzo ciekawy materiał. Gdyby jeszcze omówił Ojciec kwestie ciężaru grzechu pierworodnego: jeśli diabeł jest o wiele sprytniejszy i mądrzejszy od człowieka- czy człowiek miał jakąś szansę w tym „starciu”? Czy upadek pierwszych ludzi nie przypomina przysłowiowego zabrania dziecku cukierka? Ile „winy” ponosi człowiek? Czy za upadek człowieka całą odpowiedzialność ponosi diabeł- przecież Biblia mówi, że Adam i Ewa nie łamali Bożego zakazu- do momentu perfidnej manipulacji, czy jednak ludzie, bo świadomie skorzystali z posiadanej wolnej woli? Pozdrawiam Jacek.

  2. W zasadzie odpowiedź na to pytanie znajduje się w Piśmie Świętym: „Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania abyście mogli przetrwać (1Kor 10,13). Z pewnością Adam i Ewa nie „musieli” upaść. To prawda, że człowiek licząc tylko na własne siły nie jest w stanie sprostać inteligencji diabła. Stąd też stwierdzamy, że demony zwycięża się nie siłą inteligencji, ale czystością serca i zażyłej relacji z Bogiem. Tylko Bóg może skutecznie nas uchronić przed szatanem.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Menu