Adam i Ewa…

Opowiadanie dotyczące postaci Adam i Ewy oraz węża jest powszechnie znane. Czy czytając ten tekst w języku oryginalnym, czyli hebrajskim, możemy odkryć coś nowego? Przekonaj się oglądając ten filmik.

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Jacek Mikołajczak

  Bardzo ciekawy materiał. Gdyby jeszcze omówił Ojciec kwestie ciężaru grzechu pierworodnego: jeśli diabeł jest o wiele sprytniejszy i mądrzejszy od człowieka- czy człowiek miał jakąś szansę w tym „starciu”? Czy upadek pierwszych ludzi nie przypomina przysłowiowego zabrania dziecku cukierka? Ile „winy” ponosi człowiek? Czy za upadek człowieka całą odpowiedzialność ponosi diabeł- przecież Biblia mówi, że Adam i Ewa nie łamali Bożego zakazu- do momentu perfidnej manipulacji, czy jednak ludzie, bo świadomie skorzystali z posiadanej wolnej woli? Pozdrawiam Jacek.

 2. ojciec Jakub

  W zasadzie odpowiedź na to pytanie znajduje się w Piśmie Świętym: „Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania abyście mogli przetrwać (1Kor 10,13). Z pewnością Adam i Ewa nie „musieli” upaść. To prawda, że człowiek licząc tylko na własne siły nie jest w stanie sprostać inteligencji diabła. Stąd też stwierdzamy, że demony zwycięża się nie siłą inteligencji, ale czystością serca i zażyłej relacji z Bogiem. Tylko Bóg może skutecznie nas uchronić przed szatanem.

 3. Sylwia Siłuszyk

  Teraz człowiek chce decydować, co jest grzechem, a co nim nie jest. Pewnie to wchodzenie na Boży tron ma korzenie w opisanych zdarzeniach..

  1. Ojciec Jakub

   Dokładnie tak.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.