Cztery Ewangelie

Gdy w przyszłości, daj Boże, spotkamy w niebie Mateusza, Marka, Łukasza i Jana, będziemy mogli się ich zapytać o wydarzenia opisane w ich dziełach. Ale wówczas nie tylko oni będą przez nas „egzaminowani” w sprawie dokładności zbadania faktów z życia Jezusa; także Ewangeliści będą mieli prawo postawić pytanie niejednemu egzegecie: „Dlaczego podważałeś moje słowa? Dlaczego nie wierzyłeś, że Herod wymordował żydowskich chłopców, a kometa pokazała drogę Mędrcom?”…

Ks. dr Zbigniew Grochowski

Pełen artykuł jest dostępny pod tym linkiem:

Grochowski Ewangelie

Ten post ma 4 komentarzy

  1. Mam takie pytanie dlaczego niektóre apokryfy pochodzące z 2 w. n.e nie zostały zaliczone do pism nadchnionych w N.T.

    1. Ojciec Jakub

      Kanon Pisma Świętego jest w dużej mierze dziełem oddolnym. Innymi słowy, to nie papież a pierwsze wspólnoty chrześcijańskie odrzucały pewne teksty, które nie zgadzały się z nauczaniem Jezusa (np. gnostycka Ewangelia Judasza).

  2. Właściwie zmierzam do tego ile na podstawie czterech ewangeli posiadamy informacji o życiu Juzefa , Mari ( właściwie powinno być Miriam) no i samego Jezusa ?.

  3. Chciałabym kontynuować to co napisałam , a więc z Biblijnych ewangeli właściwie o osobach Józefa , Mari i nawet o Jezusie niewiele jest napisane i może tak powinno pozostać . Ale zato ewangeliści skupili się na tym aby opisać to o czym nauczał Jezus .

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.